Випадіння волосся у жінок

Втрата волосся є проблемою, яка виникає з безлічі причин і проявляється в різних специфічних формах. Основні види алопеції:

 • спадкова;
 • дифузна;
 • осередкова.

Не всі види  випадіння волосся однакові. У деяких випадках воно є спадковим, а в інших, наприклад, при стресі, розладі харчування або хворобі, є тригером. Все, що у них є спільного – це результат втрата волосся. Найчастіше зустрічаються дві форми випадіння волосся: дифузна і спадкова. Найменш вивченою формою є кругова втрата волосся (алопеція ареата), при якій зявляється чітка лисина. Причини кругової втрати волосся ще не повністю вивчені, але вважається, що це аутоімунне захворювання. У кожному випадку лікування слід проводити досвідченим дерматологом.

Всупереч загальній думці, випадіння волосся не є суто чоловічою проблемою: майже 40 % всіх жінок страждають на випадіння волосся.

Дифузне випадіння волосся

Якщо випадіння волосся охоплює всю голову, а кількість втраченого волосся перевищує нормальну кількість – 100 волосин на день, тоді це дифузне випадіння волосся. Незважаючи на те, що волосяна цибулина є неушкодженою, вона недостатньо забезпечується поживними речовинами, такими як амінокислоти (наприклад, цистин) і вітамінами групи В.

Як наслідок:

 • в якийсь момент цибулина втрачає свою активність;
 • життя волосся скорочується;
 • волосся випадає передчасно;
 • як результат – волосся випадає ще швидше.

Дифузне випадіння волосся може бути викликано багатьма різноманітними причинами. У жінок, головим чином, це є певні життєві обставини:

 • стрес;
 • харчовий дефіцит/дієта;
 • вагітність;
 • важкі хвороби (наприклад, грип);
 • певні порушення метаболізму;
 • сезонна втрата волосся (випадіння волосся навесні або восени).

Лікування

Виявити причину дифузного випадіння волосся та підібрати правильне лікування допоможе лікар. Випадіння волосся можна також успішно лікувати, надаючи волосяній цибулині відповідні поживні речовини, приймаючи, наприклад, препарат Пантогар. Через особливості життєвого циклу волосся, лікування повинне проводитися не менше 3–6 місяців.

Рекомендація: приймати Пантогар по одній капсулі 3 рази на день.

Осередкова алопеція

Ця форма випадіння волосся також називається круговою втратою волосся, або плямою облисіння. Характеризується чітко визначеними лисинами різних розмірів.

Алопеція ареата є запальною, зазвичай оборотною формою випадіння волосся. Причина невідома. Найімовірніше, імунологічні процеси відіграють певну роль у розвитку захворювання. Слід зазначити, що спадкові фактори також є актуальними, оскільки приблизно в 25 % випадків захворювання відбувається в сім’ях.

Алопеція ареата потребує кваліфікованого лікування.

СПАДКОВА ВТРАТА ВОЛОССЯ У ЖІНОК

Коли волосся у жінок стає більш тонким, особливо в області корони, це зазвичай пов’язано з генетичною схильністю. Тенденція до випадіння волосся передається від батьків до дітей. У цих випадках цибулина волосся дуже чутливо реагує на власні гормони організму, які контролюють зростання волосся. Волосся стає коротшим і тоншим. Нарешті, зростає лише дуже тонке та коротке волосся.

Спадкове випадіння волосся є найбільш поширеною формою випадіння волосся у чоловіків – 95 % всіх випадків. Але багато людей не знають, що жінки також можуть страждати від цієї андрогенної алопеції.

Окрім основної причини (спадкової схильності) до цієї форми випадіння волосся у жінок можуть привести наступні чинники:

 • фізіологічні зміни в житті (менопауза);
 • гормональний дисбаланс.

Що стало поштовхом до дифузної втрати волосся? Яка з причин Ваша?

Дифузна втрата волосся має чимало різноманітних причин. Це часто відбувається в ситуаціях, в яких тіло або розум виснажені, наприклад, нервова напруга, хвороба, незбалансоване харчування чи гормональні коливання. Інші можливі причини включають, наприклад, вживання ліків або просто старіння.

Незалежно від фактичної причини, дифузна втрата волосся з’являється в тому самому зразку: активність кореня волосся зруйнована, він поступово вмирає. Це призводить до збою циклу зростання волосся. Результат – втрата волосся.

Стрес та напруга

Багато людей сьогодні відчувають, що їхнє життя неспокійне, напружене – і це також відзеркалюється на стані їхнього волосся. На жаль, напруга не може просто вимкнутись, наприклад, на роботі. Проблема може стати настільки гострою, що потребуватиме звернення до Пантогар, який допоможе зупинити випадіння волосся, спричинене стресом.

Дієта та незбалансована їжа

Незбалансоване харчування, дефіцит корисних речовин та вітамінів у наслідок дієти або хвороби ослабляють тіло і навіть можуть призвести до втрати волосся.

Хвороба та ліки

Багаточисельні хвороби можуть впливати на зростання та стан вашого волосся. Це деякі захворювання шкіри, хронічні хвороби (наприклад, цукровий діабет, ревматизм, хвороба Крона) або інфекції, пов’язані з лихоманкою. Цей тип втрати волосся часто відбувається із затримкою в декілька тижнів, тому, коли «волохаті» наслідки стають видимими, про причину випадіння волосся – наприклад, застуду – часто забувають.

Ліки можуть також бути стартовим чинником. Знову в цьому випадку втрата волосся стає видимою лише після декількох тижнів від початку прийому ліків. Оскільки лікування часто не може змінюватися, втрату волосся потрібно лікувати безпосередньо з Пантогар.

Гормональні коливання

Одна з головних причин втрати волосся – гормональні коливання, наприклад, при менопаузі або після прийому пігулок. Проте годування грудьми після народження також може бути чинником. Народження дитини – щаслива подія сама по собі, але вона також викликає величезні зміни в організмі жінки. В наслідок чого, здорове волосся може зростати нерівномірно, і багато жінок страждають від втрати волосся, що вимагає лікування.

Незалежно від того, що викликало випадіння волосся, Пантогар може це зупинити.

Незалежно від причини випадіння волосся, для лікування облисіння слід звертатися за кваліфікованою медичною допомогою. Формула проти випадіння волосся Пантогар із спеціально розробленим комплексом активних речовин може ефективно зупинити дифузне випадіння волосся.

Переконайтеся самі в інтенсивному лікуванні протягом 3–6 місяців.

Професійна порада

Правильна порада – основа успішного лікування

Ми всі їх знаємо (нам порадили спробувати або ми вже спробували): поради, хитрощі та домашні засоби, які допомагають від випадіння волосся. Інколи це навіть спрацьовує – говорять, що віра зрушує гори, але найчастіше – ні. Отже позбавте себе від сторонніх порад і отримайте професійну допомогу з самого початку. Проконсультуйтеся з Вашим лікарем, щоби він допоміг Вам визначити причину випадіння волосся і знайти рішення, як її усунути.

Як мені лікувати випадіння волосся?

Спеціальні лікарські препарати доступні для різних форм випадіння волосся.

Наприклад, при дифузному випаданні волосся можна стимулювати зростання волосся і значно знизити їх випадіння, вживаючи відповідні поживні речовини. Одним з ефективних варіантів лікування є капсули Пантогар. Капсули Пантогар з формулою проти випадіння волосся містять спеціально розроблений комплекс активних речовин, який зупиняє випадіння волосся і стимулює зростання нових.

Проте, завжди потрібна особлива послідовність і терпіння: через життєвий цикл волосся, лікування слід проводити не менше 3–6 місяців.

Як Ваш лікар діагностує втрату волосся

Ви добре підготувалися до зустрічі з медичним фахівцем і Вас турбує питання, що доктор робитиме під час Вашої консультації? Ви хотіли б знати, які процедури він може використовувати, щоб дізнатися причину втрати Вашого волосся?

Залежно від міри втрати волосся, Ваш доктор може проводити діагностування, використовуючи різні процедури:

 • огляд шкіри голови/проділ;
 • вищипування або епіляція;
 • прочісування волосся;
 • тест на розтирання волосся;
 • аналіз крові;
 • трихограма;
 • тріхоскопія;
 • біопсія скальпа.

Огляд шкіри голови / проділ

Лікар зазвичай оглядає Ваше волосся під яскравою лампою. Він ретельно перевіряє структуру волосся, шкіру голови і густину волосся.

Залежно від типу випадіння волосся або порушення шкіри голови, шкіра всього тіла перевіряється, і видимі області досліджуються за допомогою мікроскопа. Обстеження волосся на шкірі може також бути необхідним для багатьох типів втрати волосся.

Джерело зображення: Навчальний посібник: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt

Вищипування або епіляційний тест

Лікар бере волосся пацієнта і намагається обережно витягнути його. Цей тест проводиться на декількох ділянках шкіри голови, щоб визначити, наскільки легко волосся відділяється від шкіри. Міра випадіння волосся може бути приблизно визначена за допомогою цієї процедури, але не є причиною випадіння волосся.

Примітка. Цей тест дає приблизну оцінку міри випадіння волосся. Потім лікар проведе додаткові аналізи, щоб точніше визначити випадіння волосся.

Джерело зображення: Навчальний посібник: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt

Прочісування волосся

Це дозволяє лікарю виявити збільшення рихлих «телогенних волосків», іншими словами, волосся, яке знаходиться у фазі спокою і випадає в кінці цієї фази.

Розпрямивши пальці, доктор протягує руку до волосся пацієнта проти напрямку зростання і, з закритими пальцями, повільно тягне у напрямку зростання волосся. Якщо в пальцях лікаря застрягне більше 5–10 волосків, це може бути ознакою збільшення випадіння волосся.

Тест на розтирання волосся

Доктор бере декілька волосків між пальцями та потирає їх. Це дозволяє лікарю визначити, чи є волосся ламкішим, ніж зазвичай, і чи можуть бути пошкодження структури волосся.

Якщо тест на розтирання волосся показує підвищену ламкість, доктор проведе додаткові обстеження, оскільки цей тест також не може визначити причину випадіння волосся.

Джерело зображення: Навчальний посібник: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt

Аналіз крові

Ліки, певні хвороби або дефіцити можуть стати причиною дифузної втрати волосся. Тому лікар бере зразки крові, наприклад, для перевірки рівня гормонів щитовидної залози або заліза. Як тільки результати дослідження стануть доступні, такі хвороби або дефіцити можна лікувати більш точково.

МІКРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Мікроскопія може зробити діагностику випадіння волосся набагато точнішою. Дізнайтеся більше про такі методи дослідження, як трихоскопія, трихограма, біопсія.

Трихоскопія

Метод трихоскопії – це сучасний комп’ютерний метод аналізу для визначення щільності волосся і їх стану. Для цього аналізу волосся більше не видаляють. Уражена ділянка шкіри голови розміром приблизно 16–20 мм збривається в місці, яке легко приховати. Цю область забарвлюють чорнильною фарбою і за допомогою приладу для цифрової мікроскопічної фотографії отримують зображення із 20-кратним збільшенням. Потім зображення автоматично аналізується програмним забезпеченням, і визначається щільність волосся. Якщо також необхідно визначити стан кореня волосся, як з трихограмою, щетини волосся забарвлюються і фотографуються лише через три дні.

Джерело зображення: Prof. Hoffmann

Аналіз волосся у фазі зростання

Перш, ніж зробити фотографію волосся у фазі зростання, воно зростає знову впродовж трьох днів після гоління. Волосся у відпочинку або фазі втрат залишається в тій самій довжині, що була після гоління, і не зростає знову. Пропорція волосся у фазі зростання аналізується. Зазвичай, приблизно 80–90 % всього волосся знаходиться в даний час у фазі зростання. Збільшена пропорція волосся у відпочинку або фазі втрат може надати подальші свідчення відносно форми втрати волосся.

Переваги Трихоскопії

Перевага цього методу полягає в тому, що волосся не потрібно висмикувати. Волосся також можна мити, як завжди. Ще одним позитивним моментом є те, що результати можуть зберігатись на комп’ютері. Лікар може контролювати перебіг хвороби і процес загоєння з подальшимимайбутніми обстеженнями, таким чином­, визначати можливі поліпшення.

Трихограма – світловий мікроскопічний аналіз волосся

Трихограма – це світлове мікроскопічне дослідження коренів волосся. Лікар видаляє пасмо приблизно з 50 волосків з ураженої області шкіри голови, витягуючи волосся за допомогою гумового затиску. Стільки ж волосся видаляється з іншої області шкіри голови, не схильної до випадіння волосся. Потім обидва пучки досліджуються і аналізуються під мікроскопом.

Джерело зображення: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt

Оцінка волосся

Лікарі-фахівці можуть побачити, в якій фазі циклу зростання знаходиться зібране волосся. Вони перевіряють, чи знаходиться волосся в рівновазі між фазами зростання, переходу і спокою циклу волосся. Крім того, лікар може оцінити, чи патологічно змінилося коріння волосся, чи сталося збільшення облисіння або чи змінилася структура поверхні волосся.

Джерело зображення: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt

Ця процедура може викликати сильний дискомфорт у людей чутливих до болю. Крім того, волосся не слід мити приблизно за тиждень до трихограми, інакше результати будуть зіпсовані. Трихограма повинна виконуватися досвідченим лікарем. Сьогодні фотографічні методи, такі як ТрихоСкан, забезпечують більш точні результати.

Біопсія скальпа

Біопсія – це технічний термін для видалення і дослідження тканини з живого організму. В разі випадіння волосся лікар видаляє шматок шкіри голови розміром 4 мм, включаючи коріння волосся. Збір, звичайно ж, проводиться під місцевою анестезією. Потім шматочок шкіри голови досліджують під мікроскопом. Кількість активних волосяних фолікулів також визначається. Біопсія може бути особливо корисна у випадках нез’ясовних захворювань шкіри голови і рубцевої алопеції, щоб отримати додаткову інформацію про хворобу.

Джерело зображення: Textbook “Hair – Practice of Trichology” by Prof. Ralph M. Trüeb, Steinkopff Verlag, Darmstadt